Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Yapan Şirketler ve Detayları

15 Mart 2021 5 min read

Trafik Sigortası Yapan Şirketler ve Detayları

Okunma Zamanı: 5 dakika

Trafik sigortası yaptırılması zorunlu olan sigorta türlerinden biridir. Yaptırılmadığı takdirde, araç sahipleri cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalmaktadır. Zorunlu trafik sigortası, güvence oluşturabilmek üzere trafikte oluşabilecek hasar ve risk durumlarını engellemek amacıyla yaptırılması önerilmektedir.

Çok sayıda firma, -araç sahipleri için büyük öneme sahip olan- bu sigorta ürününü sunmaktadır. Araç sahipleri avantaj sağlamak amacıyla sigorta firmalarını karşılaştırarak en uygun olanı seçtikten sonra poliçe işlemlerini bu doğrultuda başlatma imkanına sahiptir.

Bu yazımızda sizler için, trafik sigortası yapan firmaları ve hizmet koşullarını derledik.

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

"Zorunlu

Araç sahipleri yasalar gereği trafik sigortası yaptırmak zorundadır. Trafikte yaşanma ihtimali olan kasti ya da irade dışı tüm kazalarda güvence sağlar.

Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkarsanız ve olası bir kontrolde bu durum tespit edilirse hakkınızda cezai işlem uygulanır. Hatta kimi durumlarda trafikten men cezası bile uygulanmaktadır. Bu sebeple trafik sigortası son derece önemli yaptırılması elzem bir sigorta türüdür.

Trafik sigortası kapsamında yer alan güvenceler, olası bir kaza için geçerlidir. Kaza meydana geldiğinde sigorta poliçesi, sigortalı aracın değil karşı tarafın masraflarını karşılar. Bu vesileyle sigortalı araç sahibi, yüksek masrafların ağırlığından kurtulmuş olur.

Zorunlu trafik sigortası hakkında daha fazla bilgi alabilmek için Zorunlu Trafik Sigortası Nedir ve Neleri Kapsar? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Trafik Sigortası Teminatları

Zorunlu trafik sigortası genel olarak 3 temel teminatı kapsar.

Bunlar;

 • Maddi hasarlar
 • Sağlık Masrafları
 • Vefat ya da yaralanma sonucunda oluşan masraflardır.

Belirttiğimiz teminatlar dışında oluşma ihtimali olan durumlar, trafik sigortasının kapsamına girmez. Sigorta poliçesini yapan firma, sigortalıların kusur oranlarına bakar ve bu aşamadan sonra hasar ödemesi gerçekleşir.

Sigorta poliçesi kapsamında bulunan güvencelerin limitleri hakkında detaylı bilgi sahibi olunması gerekir. Her araç için farklı teminat seçenekleri sunulmaktadır. Teminatlar 3 temel başlık altında şekillense de ek teminatlar poliçeye eklenebilir ve kişilere özel hale getirilebilir.

Hangi Şirketler Trafik Sigortası Yapıyor?

Hangi Şirketler Trafik Sigortası Yapıyor?

Hizmet sağlayan sigorta şirketlerini detaylı bir şekilde araştırdıktan ve şirketlerin özelliklerini karşılaştırdıktan sonra trafik sigortası poliçesini başlatmak gerekir. Poliçenin başladığı andan itibaren, herhangi bir kaza meydana gelmesi durumunda, sigorta şirketi ile iletişime geçip destek talep edilmesi gerekmektedir. Bu sebeplerden ötürü araç sahiplerinin kendilerine uygun sigorta şirketini seçmesi, son derece faydalı olacaktır.

Poliçe fiyatları için belirlenen bedeller, trafik sigortası yapan şirketleri araştırırken dikkat edilmesi gereken ilk noktadır. Bundan dolayı değişik sigorta şirketlerini karşılaştırmak önem arz etmektedir.

Sitemiz üzerinden karşılaştırma yapabileceğiniz trafik sigortası şirketleri ise şunlardır:

 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Ankara Sigorta
 • Bereket Sigorta
 • Corpus Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Güneş Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Koru Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Neova Sigorta
 • Quick Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Şeker Sigorta
 • Sompo Japan Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta
 • Unico Sigorta

Allianz Sigorta Trafik Sigortası 

Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden biri olan Allianz Sigorta ile zorunlu trafik sigortası fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Allianz Sigorta ile yapacağınız trafik sigortası poliçesi size güvence sağlayıp koruma alanınızı sağlama alır.

Allianz Sigorta trafik sigortası bünyesinde yer alan temel güvencelere ek olarak, mini onarım, ferdi kaza, anahtar kaybı ya da sigara yanığı gibi teminatlar sunmaktadır. Bunlara ek olarak ihtiyaç olduğu durumlarda hiçbir sıkıntı yaşamadan yol yardım hizmetleri alınmasına da olanak sağlar. Bu şekilde Allianz Sigorta ile aracınızı da koruma altına alabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Trafik Sigortası

Meydana gelebilecek kaza durumlarına karşı güvence oluşturmak amacıyla Anadolu Sigorta kapsamında poliçe başlatabilirsiniz. Anadolu Sigorta zorunlu bir sigorta çeşidi olan trafik sigortası için başvuracağınız ilk adreslerden biri olacaktır.

Ankara Sigorta Trafik Sigortası

Ankara Sigorta üzerinden trafik sigortası kolayca alınabilir. Zorunlu trafik sigortası kapsamında güvence altına aldığınız aracınız hiçbir sıkıntı yaşamadan trafiğe çıkabilir ve meydana gelebilecek risk durumlarına karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Trafik sigortası açısından son derece önemli bir hizmet olan hasarsızlık indirimi avantajı bakımından Ankara Sigorta, müşterilerine yardımcı olmaktadır. Poliçe dönemi süresince hasar görmeyen araçlar için şirket, farklı indirim seçenekleri sunar.

Bereket Sigorta Trafik Sigortası

Bereket Sigorta güvencesi ile yaptıracağınız zorunlu trafik sigortası ile trafikte yer alan tüm araçların teminatı sağlanmaktadır. Ek teminat seçenekleri ile koruma alanını genişleten Bereket Sigorta, sigorta poliçesi kapsamında hasarlardan doğan masrafı karşılamaktadır.

Corpus Sigorta Trafik Sigortası

Uzun yıllar Türkland Sigorta adı altında hizmet verdikten sonra Corpus Sigorta ismini almıştır. Bununla birlikte birçok alanda sigortacılık hizmeti sağlamayı devam ettirmiştir. Sigortacılık hizmetlerinden biri olan trafik sigortası ile araç sahipleri için pek çok kolaylık sağlanmaktadır.

Corpus Sigorta güvencesiyle ile karşı taraftaki olası hasar durumlarını güvenceye alırsınız.

Doğa Sigorta Trafik Sigortası

Doğa Sigorta aracılığıyla hiçbir sorun yaşamadan trafikte yaşanması mümkün risk durumlarına karşı güvence sağlayabilirsiniz. Tüm araç sahipleri tarafından yapımı zorunlu olan bu sigorta ürününü Doğa Sigorta güvencesiyle kolaylıkla yapabilirsiniz.

Güneş Sigorta Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası poliçesi başlatmak için tercih edilen bir diğer sigorta şirketi Güneş Sigortadır. Muhtemel hasar durumlarına karşı, sigorta şirketinin sunduğu teminatlar kapsamında aracınızı koruma altına alıp güvence sağlayabilirsiniz.

HDI Sigorta Trafik Sigortası

Trafikte yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için HDI Sigorta ile trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Meydana gelebilecek kaza olaylarında karşı tarafta oluşan hasarların masraflarını karşılayan HDI sigorta, sizleri maddi açıdan büyük ölçüde rahatlatır.

Koru Sigorta Trafik Sigortası

Koru Sigorta üzerinden zorunlu trafik sigortası poliçenizi başlatarak öne geçebilirsiniz. Sigorta bünyesinde sunulan hizmet, teminat seçeneklerini ve fiyat tekliflerini inceleyerek doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Mapfre Sigorta Trafik Sigortası

Trafikte yaşanması olası risk durumlarına karşı aracınızı güvence altına alıp, Mapfre Sigortanın hizmet seçenekleri ve teminat olanakları ile güvenli sürüş olanağına sahip olursunuz.

Neova Sigorta Trafik Sigortası

Neova Sigorta sayesinde Limitsiz İMM sigortası hizmeti ile poliçenizi genişletip, hızlı ve pratik bir şekilde trafik sigortası yaptırabilirsiniz.

Quick Sigorta Trafik Sigortası

Hem kendi aracınızı hem de trafikte yer alan diğer kişileri, Quick sigorta teminatı ile trafik sigortası poliçesi başlatarak güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca şirket kapsamında sunulan ek teminat ve hizmet seçeneklerini araştırarak, kendinize en uygun poliçe şeklini ayarlayabilirsiniz.

Ray Sigorta Trafik Sigortası

Yaptırılması zorunlu bir sigorta türü olan olan trafik sigortasını Ray Sigorta aracılığıyla başlatabilir, kişiye uygun fiyat ve hizmet seçenekleri sunan ürününü keşfedebilirsiniz.

Şeker Sigorta Trafik Sigortası 

Zorunlu trafik sigortası yaptıracak olan adaylar için sınırsız hizmet seçeneği sunan Şeker Sigorta, müşterileri için kaliteli bir hizmet anlayışına sahiptir.

Sompo Japan Sigorta Trafik Sigortası

Trafik sigortası yaptırmak için en iyi seçeneklerden biri olan Sompo Japan Sigorta’nın ek teminatları ile poliçenizi genişletebilip, aracınızı tam anlamıyla koruma altına alabilirsiniz.

Türk Nippon Sigorta Trafik Sigortası

Türk Nippon Sigorta sunduğu kalitesi ile zorunlu trafik sigortası yapar. Hizmet seçenekleri ve teminat olanakları ile aracınız için koruma sağlar ve sizi büyük masraflardan kurtarır.

Unico Sigorta Trafik Sigortası

Başta kendi aracınız olmak üzere trafikte yer alan bütün araçların korumasını Unico Sigorta ile sağlayabilirsiniz. Meydana gelecek olası kaza durumlarında büyük maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz.

Trafik Sigortası Yaptırmak İçin Şirketler Nasıl Karşılaştırılır?

Trafik Sigortası Yaptırmak İçin Şirketler Nasıl Karşılaştırılır?

Satın almak istediğiniz trafik sigortası poliçesini seçerken bu hizmeti sunan sigorta şirketlerini özenle araştırıp ve şirketler arasında kıyaslama yapmalısınız.

Tüm araç sahipleri trafik sigortasını yaptırmakla yükümlü olduğu için pek çok araç sahibi uygun fiyatlı poliçe seçeyim derken hata yapabiliyor. Kimi durumlarda düşük fiyatlı poliçeler tam anlamıyla güvence sağlayamayabiliyor. Bu sebeple poliçe kapsamının yeterliliği dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır.

Araç sahipleri poliçe kapsamını iyi bilmeden sigorta başlatabiliyor. Olası hasar durumlarında kapsamı bilinmeyen poliçeler araç sahipleri için mağduriyet yaratır. Bundan dolayı farklı sigorta şirketlerinin ürünlerini karşılaştırmak ve sigorta poliçeleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmak yararınıza olacaktır.

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir